Nyuszi műkörömkuckoja

Sziasztok:)


A köröm


Régen széles körben elterjedt hiedelem volt, hogy a levágott körmöt nem szabad eldobni, mert a bagoly megeszi azt és gonosz varázslatokhoz használja fel. A latin országokhoz hasonlóan a hosszúra növesztett körmök (főleg a kisujjakon) a gazdaságot, jólétet szimbolizálják, hiszen ilyen kézzel nem lehet fizikai munkát végezni, tehát az ilyen körmöket viselő személy nyilván megengedheti magának, hogy akár munka nélkül is megélje, vagy legalábbis nem kell "alantas" munkát végeznie. A kisujjon feltűnően hosszúra hagyott körömhöz fűződik az a hiedelem, ami a mai napig tartja magát, hogy ha ez véletlenül letörne, az illető rövid időn belül meg fog halni. A Kínában a körömről általában Magu jut az emberek eszébe, aki szintén feltűnően hosszú körmöket viselt. Igen kedvelt élvezetek egyike a hátvakargatása, akár körömmel, akár az erre a célra kitalált hátvakaróval. Ehhez kapcsolódik az a mondás, ami akkor hangzik el, ha valami nagyon kellemes élmény éri az embert, nevezetes, "oly kellemes, mintha maga Magu vakargatna".


A körmök alakja, színe, állaga sok mindent elárul az ember egészségi állapotáról, sőt a köröm örökletes jegyeket hordozhat, tájékoztathat a személyiségjegyekről és tájékoztathat a szexuális beállítottságról is.
Az egészséges ember körme: sima, fényes, hajlékony, a holdja se nem túl kicsi, se nem túl nagy, követi az ujj vonalát és méretre hozzávetőlegesen fele akkora, mint a körömízperc.
A széles körmök erős izomzatról, a szűk körmök rossz egészségi állapotról tudósítanak. A rövid, kis körmű emberek hajlamosak szívbetegségre, ha ráadásul a rövid körömnek kicsi vagy hiányzik a holdja, akkor az illető szíve gyengén működik. A tövig lerágott, rövid körmök aggódó embert jeleznek; a gumós körmök légúti hurutra vagy tüdőbajra utalnak. A kicsi, kerek körműek ravaszok; a legyezőhöz hasonlító köröm kolerikus természetet jelez; a nagy szögletes köröm szívós, spekuláns emberé; a téglalap alakú köröm gazdája józan gondolkodású; a görbén, ferdén nőtt körmű ember hamis, megbízhatatlan, szószegő; az ásószerű rágott köröm pedig érzéki, szenvedélyes emberé. A hosszú körmök sohasem jelentenek olyan testi erőt, mint a rövid, széles körmök. Kevésbé kritikusak, mint a rövid körműek.
Núbiában is szerencsésnek tartják a hosszú körmöket, ezért az őslakók valaha a cédrusfa lángja fölött növesztették meg körmüket. Egyébként a babonások óva intenek az olyan embertől, akinek körmei hosszúak és feketék, mert ez hamis, csalárd, igazmondásra képtelen embert jelöl.
A hosszában recézett köröm anyagcserezavart jelez, a haránt recézett köröm pedig akut betegségre utal. A körömház fölött beszakadó bőrszálkák felfokozott nemi vágyat jelölnek. A körmön lévő fehér pontok, foltok gyengülő vitalitásról, romló idegállapotról árulkodnak.
A babonások szerint a körmökön megjelenő fehér foltok alkalmasak az események előrejelzésére. Például, ha valakinek fehér foltos a körme, mindaddig szerencsétlen a szerelemben, amíg a foltok el nem tűnnek a körméről. Egyesek a körmön lévő fehér pöttyből jó időt, meleg nyarat jósolnak. Kínában a fehér pontokat a gonosz eljövetelének tekintik, ugyanez a hiedelem járja New Englandban is, míg Németország egyes részein a fehér foltokat kedvező előjelnek, jó egészségi állapotnak, sok pénznek, gazdagságnak tartják. Massachusetsben a fehér pontocskák száma azt jelzi, hogy az illető hányszor hazudott, Madagaszkáron és Japánban a fehér foltos körmök balszerencsés életfordulatot jeleznek, azonban a japánoknál jelentheti azt is, hogy új ruhája lesz az illetőnek. Törökországban, ha egy lánynak a körmeit sok fehér folt tarkítja, ez biztos jele annak, hogy leendő férjének rengeteg birkája van.
A körömrágás, amelyet a fejvakaráshoz, a hajtépéshez, az ujjropogtatáshoz hasonlítanak, azt mondják, oldja a feszültséget, mások szerint a maszturbálást pótolja. Az ausztrálok nagy számban, legalább egynegyede rágja a körmét, de nemcsak a kezükről, hanem néhányan a lábujjukról is. Vannak olyanok, akik lerágott körmeiket megeszik.
A primitív emberek körében elterjedt hiedelem, hogy az emberek, ha levágják hajukat és körmüket, könnyen megbabonázhatók. Régi babona szerint a levágott körmöket a házon kívül kell elásni, elégetni, eldugni.
Az éjszakai körömvágás Koreában azért nem ajánlott, mert a körömdarabokat megeszik az egerek, és magukkal viszik az illető lelkét.
Az istenfélő zsidók azért vágják nagyon rövidre a körmüket, mert szerintük a köröm a gonosz lakhelye. Madagaszkáron is hasonlót hisznek, itt a bennszülöttek úgy vélik, hogy az ördög a hosszú körmök alatt lakozik. Egészen másként vélekednek a kínaiak, számukra a hosszú köröm pozitív jelentést hordoz.
A törököknél sem szabad éjszaka levágni a körmöket, sőt az sem helyes, ha a kéz és a láb körmeit egyidejűleg vágják le, mert aki így tesz, egyszerre néz egy szomorú és egy kellemes esemény elébe. Az angolszászok körében nem ajánlatos a körmöket levágni az Aprószentek napján (december 28-án). Akkor kell a körmöket levágni, amikor a Hold növekvő fázisban van, ez esetben a körmök megerősödnek. Nálunk egykoron általános volt a hit, hogy a szopós gyerek körmét nem szabad levágni, hanem rágni kell, hogy ne legyen belőle tolvaj. Sokan úgy tartják, hogy balszerencsét jelent a körmöt pénteken vagy vasárnap levágni. A levágott körmöket el kell tenni, el kell égetni, vagy el kell temetni. A spanyol festő, Picasso (1881-1973) levágott haját és körmeit egy dátummal ellátott biztonságos helyen tartotta, nehogy azok boszorkány vagy varázsló kezébe kerüljenek. Az azeriek is tiltják az éjjeli körömvágást, mert szerintük ez megrövidítheti az életet. A japánok számára az éjszaka vágott köröm azt jelenti, hogy illető nem lesz a szülei mellett, amikor azok meghalnak. Indiában szintén nem tanácsos éjszaka körmöt vágni, mert ez által haragra gerjednek a szellemek. Ez a hiedelem még az elektromosság előtti korban keletkezett, feltehetően azért, nehogy megsértsék ujjaikat a sötétben. Máig sok anya ragaszkodik ehhez a szokáshoz, látszólag minden ok nélkül, csak a hiedelem miatt.
Az angolok a lábköröm vágásra megfelelő nap kiválasztására a következőt javasolják: körömvágás hétfőn: híreket sikerről; kedden: egy pár új cipőt; szerdán: egészséget; csütörtökön: jólétet; pénteken: a leendő kedves megismerését; szombaton: utazást; vasárnap: a gonoszt szolgálja, vagyis az elkövetkező héten az illető minden cselekedetét a sátán fogja irányítani.
Sok országban a szerelmi varázslás egyik módja, az elcsábítandó jelölt körömmel való megetetése volt. A lányok, mint szerelemgerjesztő szert a legénytől annak tudta nélkül elcsentek egy kis körmöt, sőt nyálat, hajat, szőrt is, majd belesütötték süteménybe, pogácsába. Aztán abban a reményben etették meg a legénnyel, hogy szerelemre gyúljon és elvegye őket. A haj, bőr és a körmök felhasználásával hatékony varázsital is készíthető, amely tulajdonosa ellen használható fel. Az angoloknál, ha a lány a lábujjáról levágott körmöket titokban egy pohár limonádéba teszi, és azzal itatja meg az általa kiválasztott fiút vagy férfit, akkor az illető belé fog szeretni.
A lábujjakról levágott, párosan elégetett körmök szerencsét jeleznek. Ugyancsak szerencsés dolognak tartották a régi rómaiak, ha a körömvágást a mutatóujjnál kezdték, és a körmöt kizárólag piacnapon, vagyis kilencnaponként vágtak. Általános hiedelem, hogy a lábujjakról levágott, a padlóra vagy a földre szórt körmöket az emberekkel a haláluk óráján felszedetik.
Az Illatos kert szerzője, Nefzawi sejk szerint, ha egy férfi álmában a saját körmét látja megfordítva vagy fejjel lefelé, az azt jelzi, hogy a győzelem, amit ellensége fölött aratott, visszájára fordul, és győztesből legyőzötté válik.
Ezzel szemben, ha ellensége körmét látja fordított helyzetben, remélheti, hogy ellensége győzelme hamarosan hozzá pártol át.

I}




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 2
Heti: 26
Havi: 11
Össz.: 53 127

Látogatottság növelés
Oldal: érdekességek-hiedelmek
Nyuszi műkörömkuckoja - © 2008 - 2024 - nyuszikormok.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »