Igaz-e hogy?
A felmérések szerint a párkapcsolatokban a kéznek, a körmöknek az első benyomásoknál döntő szerep jut. Nagyon sok függ tehát attól, hogy valakinek szép, ápolt-e keze, gondozottak-e a körmei vagy repedezettek, töredezettek, kifújtak.
Kenjük be a körmeinket citromlével, akkor erősebb, szebb lesz?
Célszerű hetente egyszer citromlével alaposan átmosni a körmöket, majd néhány percnyi száradás után öblítsük le tiszta vízzel a kezet. Ez a módszer nemcsak erősíti a körmöket, de a gombásodást és meggátolja.
A sok mosogatástól, mosástól gombásodhat-e a köröm?
Nem feltétlenül, de elég nagy a valószínűsége. A nedves környezetben ugyanis könnyebben terjed a gombafertőzés. A fentebb említett citromkúra -savas hatása miatt -erre a célra is megfelel.
A körmön látható színeződések betegség jelei is lehetnek?
Igen! A barnás elszíneződés például anyagcserezavarokra utal: jelentkezése esetén forduljunk azonnal orvoshoz. A köröm feltűnő kidomborodása szív-és tüdőmegbetegedésre utalhat. A pont formájú kidudorodások a pikkelysömör jelei, ezek jelentkezése esetén bőrgyógyászhoz kell fordulni.
A női körmök több ápolást igényelnek, mert sérülékenyebbek!
A repedezett köröm a szervezet vashiányára utal, ami a nők esetében gyakoribb probléma, mint a férfiaknál. Vasban gazdag ételek fogyasztása esetén a tünetek kezelhetők.
A körmök a legnagyobb árulkodók!
A köröm kb. fél éve alatt nő végig, ha tehát például a közepén elvékonyodás tapasztalható, az biztos jele annak, hogy az illető két-három hónappal korábban súlyos beteg volt. A haránt barázdákból ugyanis kiolvasható a betegség ideje.
Kell-e „lakkmentes napot” tartani, ha valaki rendszeresen lakkozza a körmét?
Mindenképpen! Legalább hetente két napra mossuk le a körömlakkot, s körömápoló zselével vagy olajjal alaposan dörzsöljük át a körmöket, hogy regenerálódhassanak.